Hemen Ara
logo

Müzik & Seslendirme

Müzik & Seslendirme

Müzik ve Seslendirme

Görsel ve ses birbirini tamamlamalıdır ki mesaj, hedef kitlenin hafızasında yer edinebilsin. Oluşturduğumuz görsellerle hedef kitleye görsel bir şölen oluştururken kullandığımız müzik ve seslendirmelerle de hafızalarda yer edinebilmesini sağlamaktayız.

Film Müziği

Film müzikleri, filmin ruhunu yansıtan ve film ile bütünleşmiş yapılardır. Filmin asla unutulmamasını sağlar ve özelliğini ortaya çıkarır. Film müziği oluşturmak meşakkatlidir ve profesyonellerce yapılmalıdır. Ekip olarak oluşturduğumuz film müzikleri ile senaryoyu da arka planda bırakmamamız gerektiğimizin farkındayız. Çünkü senaryo ile bağlantılı ve bir hikâyesi olan müzikler filme doğallık katarak filmi de hafızalarda tutar.

Dizi müziği

Dizi müzikleri, film müziklerinden farklı olarak süreklilik arz eder ve bu yüzden de hafızalara daha kolay yerleşir. Oluşturduğumuz dizi müzikleri ile izleyicinin diziye olan ilgisini arttırırken, o müziğin dizi ile anılmasını hedeflemekteyiz.

Reklam Jingle

Reklamlarda kullanılan müzikler yani jinglelar ürünün akılda kalmasını sağlar. Hazırladığımız reklam jingleları ile ürünün tanıtılması ve marka imajını arttırmak amaçlanmaktadır.

Seslendirme

Seslendirme, izleyiciye ürünü tanıtan ve izleyicinin ürün ile bir bağ kurmasını sağlayan önemli bir faktördür. Seslendirme aşamasında, görselle anlatılmak istenen anlatılsa bile, seslendiren kişinin ses tonu ve yaptığı vurgular hedef kitlenin hafızasında o ürünün kalıcılığını arttırır. Seslendiren kişinin ses tonundan ürünün konseptine kadar her aşamayı firmanın isteği doğrultusunda hazırlayıp sunmaktayız.

Dublaj

Dublaj, yabancı dilden çevrilen herhangi bir metnin sade ve düz okunması değildir. Ekip olarak dublajın gerektiği durumlarda, yapılan dublajlarda ses tonu kadar anlatılmak istenilenin doğru bir şekilde aktarılmasına da önem vermekteyiz.

Ses Efektleri

Çoğu zaman bazı ürünlerin özelliklerinin iyi anlaşılması ses efektlerine bağlıdır. Ses efektlerinin ürün, hizmet veya kurumla uyumlu olmasını ve aralarında bir bağ oluşturarak hedef kitle tarafından anlaşılır olmasını sağlamaktayız.

Radyo Reklamı Seslendirme

Radyo reklamlarında hedef kitle sadece sese odaklanmaktadır. Ekip olarak radyo reklamı seslendirme aşamasında sadece seslendirenin ses tonuna değil yazılan metnin de ürün, hizmet ya da firma ile uyumlu olmasına önem vermekteyiz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir