Hemen Ara
logo

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Kurumsal

1908 Film Yapım, 2005 yılından günümüze gelişen teknolojiyi takip ederek seçkin markalara video alanında çözüm üreten bir film yapım ajansıdır. Sinema, reklam, tanıtım, belgesel ve fotoğraf alanlarında uzman ekibiyle hazırladığı projeler ile markaların prestijlerini ve marka bilinirliklerini arttırmak üzere dijital alanda destek vermektedir.

Tanıtım faaliyetlerinde video içeriklerin kazandığı önemin sonucunda, deneyimi ve bilgi birikimi ile 1908 Film Yapım, çağa ayak uyduran dinamik anlayışı ile dijital çözümler üretmektedir. Verdiği hizmetler arasında, viral videolar, sokak röportajları, özel kampanya videoları gibi güncel içerikler de bulunmaktadır.

Biz Kimiz?

Çağlayan Sarıkuş

Yapımcı Yönetmen

Çağlayan Sarıkuş

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. 2003 Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda, Kıbrıs’ta çektiği “Karmi” adlı belgeselle üçüncülüğe layık görüldü. Eğitimine devam ettiği New York Film Academy’den 2004 yılında mezun oldu. Burada çektiği “Mr. Monkey” adlı 16 mm kısa film birçok gösterimde kullanıldı. Dinamo İstanbul, CO Production, Pomp, Pana Film ve Aksoy Film’de reklam ve sinema filmi projelerinde çalıştı . 2005’te kurduğu ‘’1908 Film’’ ile kamera arkasındaki hayatına devam etmektedir.

Hilal Çimen

Sanat Yönetmeni

Hilal Çimen

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Sahne Tasarımı bölümünde, sanat yönetmenliği, makyaj ve kostüm tasarımı üzerine öğrenim gördü. Avustralya Sidney’de sanat ve makyaj eğitimine devam etti . Sanat yönetmeni, makyaj tasarımcısı, storyboard artist olarak farklı projelerde yer aldıktan sonra İstanbul’a döndü. Argo, Skyfall , Salvejorge , Second Love Kiss başta olmak üzere birçok yabancı yapım sinema filminin kostüm-sanat departmanlarında görev aldı.

Kıvanç Sarıkuş

Özgün Müzik Bestecisi ve Ses Tasarımcısı

Kıvanç Sarıkuş

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimine başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kontrabas bölümünde lise eğitimini tamamladıktan sonra “Codart’s Hollanda Rotterdam Konservatuvarı Music Production” bölümünden mezun oldu. Hollanda’da Rotterdam ve Amsterdam Film Festivali, 48 hour film project, Tuzla Film Festivali’nde gösterime ve dereceye giren projelerin ses tasarımını ve müziklerin yapımını üstlendi. Oxfam Novib, Lays, Red Cross, Moody Doodle gibi markaların reklam filmi müziklerini yaptı . İstanbul’da profesyonel müzik hayatına devam etmektedir.

Umut Can Sevindik

Görüntü Yönetmen

Umut Can Sevindik

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Digitürk’ün Snek Tv kanalında yayınlanan, çekimleri Amerika’da yapılan “NYFA’06” (New York Film Academy ’06) isimli tv programının yönetmenliğini ve kameramanlığını yaptı. 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘’7 Tepe 7 Tünel Projesi’’ kapsamında yapılan ilk tünellerin tanıtım filminde görüntü yönetmenliği yaptı. Görüntü yönetmenliğini yaptığı “Dört Duvar Saraybosna” isimli kısa filmi Los Angeles Türk Filmleri Festivali’nde “En İyi Türk Filmi” ödülünü aldı. Unilever (Sana, Knorr, Lipton, Algida), Castrol, Mercedes, Carrefour, Beck’s gibi markaların reklam tanıtım çekimlerini yaptı.

Arif Özçetin

Görüntü Yönetmeni

Arif Özçetin

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yönetmenlik Ana Sanat dalından mezun oldu. 2007‘den bugüne “1908 Film Yapım” bünyesinde reklam, klip, belgesel gibi çeşitli projelerde ve Star TV, TRT kanallarındaki dizi filmlerde yönetmenlik, görüntü yönetmenliği yaptı. Çekmiş olduğu kısa filmler ile yurt içi festivallere katıldı.

Meriç Karakaş

Metin Yazarı Proje Danışmanı

Meriç Karakaş

Bahçeşehir Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Birçok reklam ajansında metin yazarlığı ve İstanbul’da bazı sektörel dergilerde editörlük yaptı. “1908 Film Yapım” bünyesinde çeşitli reklam ve tanıtım filmi projelerinin senaryosunu oluşturdu.

Gonca Yurdagüven

Senarist ve Metin Yazarı

Gonca Yurdagüven

Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştı. Hürriyet Gazetesi’nin “Akdeniz” eki için kültür sanat sayfaları hazırladı. Beş yıl süreyle aylık kadın dergisi “Female”in, 1 yıl boyunca “XL” adlı magazin dergisinin genel yayın yönetmenliğini; 2 yıl süreyle dekorasyon, tasarım ve mimari dergisi “Decotime”nin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. “Düşyeri Çizgifilm Stüdyosu”nda jr. senarist olarak çalıştı.

Ozan Sapaz

Metin Yazarı

Ozan Sapaz

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Yönetmenlik Ana Sanat dalından mezun oldu. 2010’da 1908 Film Yapım bünyesinde metin yazarlığına başladı. Çekmiş olduğu kısa filmlerle çeşitli festivallerde gösterim hakkı kazandı.

İlker Yurdagüven

Yönetmen – 3D Artist

İlker Yurdagüven

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv / Yönetmenlik bölümünden mezun oldu. Animatör olarak çeşitli firma ve markalarla çalıştı. Kısa film yönetmenliği, 3D animasyon, görsel efekt alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Kerim Belet

Fotoğraf Sanatçısı

Kerim Belet

Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı konusundaki çalışmalarıyla bu alanda uzmanlaştı. Fotoğraf çalışmalarını yurt içi ve yurt dışında ürün, reklam, tanıtım, moda, portre fotoğrafçılığı alanlarında devam ettirmektedir.

Coşkun İnce

Fotoğraf Sanatçısı

Coşkun İnce

1978 Rize/Pazar doğumludur… 2007 yılında fotoğrafı öğrenmek için çeşitli kurum ve kuruluşlardan “Temel Fotoğraf” “Belgesel Fotoğraf” ve “Karanlık Oda” eğitimleri aldı… Uzun bir süre fotoğrafla uğraştıktan sonra kafasının içindeki kurmaca fotoğraflara hikayeler yazıp senaryolaştırarak sinemaya geçiş yapmaya karar verdi… “Gza Do Nena” İlk belgesel çalışmasıdır… Ardından kurmaca kısa film “Son Kare” hayata geçti… Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Karadeniz’in dağ köyünde yaşayan annesi ve annesi gibi bi kaç yaşlının hikayesini anlattığı “Zamanın İçinde” adlı belgeselini çekti… Karma fotoğraf sergileri ve kitaplarda fotoğraflarıyla yer aldı.

Portfolyo

2005 yılından günümüze yaptığı, film, tanıtım filmi, video klip, belgesel gibi içerikler sayesinde prodüksiyon olarak oldukça güçlü bir deneyim elde eden 1908 Film Yapım, portfolyosuna katmaktan mutluluk duyduğu yapımlarla, müşterilerinin mutluluğuna da ortak olarak birlikte büyümeyi amaçlamaktadır.

Tüm prodüksiyonlarında en güncel teknik malzemeleri kullanan 1908 Film Yapım, bütçenin durumuna bağlı olarak, görsel efekt ve dijital görüntü işleme tecrübesi sayesinde alternatifler üretip en yaratıcı sonuçları ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Bunların yanı sıra ihtiyaç durumunda, senaryo planlama ve uygulama hizmeti de vermektedir.

Portfolyo

Ekipman

Profesyonellik

1908 Film Yapım doğru çözümü, doğru zamanda sunmak için profesyonelce çalışır. Prodüksiyonun her aşamasında profesyonel bir ekip ve son teknoloji ekipmanlar kullanılır.

Kalite

1908 Film Yapım içeriklerini, profesyonelliğinin gerektirdiği teknolojiyi kullanarak, markaların layık olduğu görsel kalitede sunmaktadır. Çekimler, saha ve sinema çekimleri için tasarlanan RED Epic ve Carl Zeiss objektifli kameralarla yüksek çözünürlükte yapılmakta, ışık sistemleri için ise ARRI tercih edilmektedir. Reklam ve tanıtım filmlerini kurgulamak için ise Final Cut Studio 3 programı kullanılmaktadır.

Özgün müzik – Jingle

1908 Film Yapım, konusunda eğitimli ve deneyim sahibi müzisyenler tarafından yapılan, tanıtım ve reklam filminin dinamiğine uygun bestelerle, yapılan işin daha da özel olmasını sağlamaktadır.