Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir firmanız veya markanız varsa ve istediğiniz seviyede satış yapamıyorsanız bunun sebebi reklamınızın yeteri kadar yapılmaması olabilir. Gelişen teknoloji çağında artık bir ürünü pazarlamak, onu satmaktan daha önemlidir. Bu nedenle son dönemde reklamcılık alanında inanılmaz gelişmeler yaşanmış ve reklamcılık hiç olmadığı kadar önem kazanmıştır. Bu nedenle ürününüzü satarken kalitesi, fiyatı veya özelliklerinden ziyade bu ürünü nasıl pazarladığınız önem arz etmektedir. Bu yüzden profesyonel işletmeler reklam yaptırmak için kurumsal işletmelerle çalışmaktadır. Reklam filmi ile ürününüzün tanıtımını en iyi şekilde yapabilir, istediğiniz müşteri kitlesini yakalayabilirsiniz.

Reklam filmi bu nedenle oldukça önemlidir. Sadece grafik veya veri paylaşmanız potansiyel müşteri kitleniz için sıkıcı olabilir ancak görsel içerikler her zaman ilgi görmektedir. Reklam filmi yaptırarak tanıtımınızı olabilecek en iyi şekilde yapabilirsiniz. Örneğin web sitenizde bulunan ürününüzün tanıtımını yapmak istiyorsanız bunu tanıtım filmi ile çok daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ürün için yazmış olduğunuz açıklamaların müşteri tarafından okunmama ihtimali bile vardır. Oysaki tanıtım filmi bulunan ürününüze olan ilgi oldukça fazla olacaktır. Zira insanlar bir yazıyı okumaktansa video izlemeyi tercih etmektedir. Hatta yapılan araştırmalar önümüzdeki günlerde medyada bulunan verilerin %90 oranında videolardan oluşacağını göstermektedir. Bu da ürün tanıtırken kullanılan reklam araçları olarak resim veya yazıların yerini videolara yani tanıtım veya reklam filmlerine bırakacağına işaret etmektedir.

Reklam filmi nasıl çekilir?

Reklam filmi çekmek sıradan bir film çekimi gibi yapılamamaktadır. Ön hazırlık süreci oldukça yoğun olan reklam filmi çekiminde birçok etken göz önüne alınmalıdır. Reklam filmi için hedef kitle, reklam filminde verilmek istenen temel mesaj, reklam filminin jingle-müzik seçimleri ve cast seçimi gibi birçok detayın iyi belirlenmesi gerekmektedir. Zira bir reklam filminde izleyiciyi yani potansiyel müşteriye kendinizi izletmeyi başaramazsanız reklam filminiz bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle reklam filminin ön hazırlık aşamasında her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanmalıdır. Aksi takdirde reklam filminden beklenen geri dönüş alınamayabilir.

Bir reklam filmi çekerken masraftan gerektiği ölçüde kaçınmamak gereklidir. Örneğin çekim için kaliteli bir kamera kullanılmalı, çekimlerdeki cast profesyonel bir şekilde rol yapmalı ve çekimlerden sonra reklam filminin post prodüksiyonu yani çekim sonrası düzenlemesi iyi yapılmalıdır. Bunlara dikkat edilmez ise reklam filmi müşteri kitlesinde bir amatörlük hissi uyandırabilir. Bu profesyonel olmayan çekimler nedeniyle potansiyel müşteriler bile kaybedilebilir. Bu nedenle reklam filmi, kaliteli ve dikkatli bir sürecin sonucunda ortaya çıkarılmalıdır. Aksi takdirde reklam filmine sahip olmadan önce sizinle çalışmayı düşünen müşterileri kaybetme ihtimaliniz bile vardır. Bu nedenle eğer yeterince yatırım yapmayı düşünmüyorsanız reklam filmi sahibi olmak çok makul bir seçenek olamayabilir.

Reklam filminde bir diğer önemli nokta senaryodur. Senaryosu zayıf bir reklam filmi istediği kadar kaliteli veya geniş bütçeli olsun tutulmayabilir. Zira seyirciyi veya potansiyel müşteriyi kendisine bağlayan ilk etken senaryonun tutarlı ve dikkat çekici olmasıdır. Tutarlı olmayan veya izleyicinin dikkatini çekmeyen bir senaryoyu birçok kişi izlemek istemeyecektir. Bundan dolayı senaryo oldukça önemli bir etkendir.

Reklam filminin avantajı nedir?

Öncelikle reklam filmine sahip olmak firmanızın daha kurumsal bir görünümüne sahip olmasını sağlamaktadır. Zira reklam filmi olan bir firma, piyasayı tanıyan ve bu piyasaya ayak uydurmayı başarabilen bir firma olarak görülmektedir. Reklam tanıtım filmi bulunmayan bir firma ise yenilikleri tam olarak takip edememiş bir firma imajına sahip gibi görülmektedir. Bu da artık piyasanın profesyonellik ölçütlerinin zaman içinde değişmesiyle ilgilidir. Bu değişimi takip edebilen firmalar yenilikçi bir imajla kendilerine piyasada çok daha sağlam bir yer edinebilmektedir.

Ayrıca reklam filminin bulunması firmanızın tanınırlığını da arttırır. Günümüz teknolojisinde artık insanlar kendi ufak yaşam alanlarından çok daha uzaklara erişme imkânına sahiptir. Bunu firmanız için yapmanız halinde, sadece yakın çevrenizde veya dar müşteri kitlenizde tanınırken bir anda tüm ülkede hatta dünya çapında hizmet verebilirsiniz. Bunun sebebi de internet ortamındaki kullanıcılar sevdikleri içerikleri hızlıca paylaşarak çok geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. Bu nedenle yüksek oranda bir paylaşım olması halinde firmanızı istediğinizin kat ve katı üstünde tanıtabilirsiniz.

1908 Film Yapım

Adres
Beylerbeyi Mah. Beybostanı Sok. No:47/3 Beylerbeyi – İstanbul
Abone Olun

www.1908film.com.tr © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.