Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marvel’ın 10 yılı aşkındır devam eden sinematik evreninin sonuna yaklaşırken çıkan ve rekorlar kıran bilim-kurgu filmi Avengers: İnfinity War, 2,048 milyar dolar gişe yapmış ve kendisini seyirciye sevdirmiştir. Marvel evrenindeki birçok süper kahramanının bulunduğu filmde bu süper kahramanların kötü titan Thanos’a karşı verdikleri epik mücadele anlatılmaktadır. Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Tom Holland, Elizabeth Olsen, Scarlett Johansson, Chris Evans, Mark Ruffalo ve Benedict Cumberbatch gibi birçok ünlü oyuncunun kadrosunda bulunduğu Avengers: İnfinity War filmi, dünyada en çok gişe yapan filmler sıralamasında da 4. sırada bulunmaktadır.

Deadpool 2

Deadpool 2 filmi, Marvel evreninde geçen bir komedi-süper kahraman filmidir. 18 Mayıs 2018’de vizyona giren film, 785 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştır. Başrolünde ünlü Hollywood yıldızı Ryan Reynolds’ın bulunduğu Deadpool 2, ilk filminde gerçekleşen belirli olaylar sonucunda bir mutanta dönüşen Wade Wilson karakterinin başına gelenleri anlatmaktadır. Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin ve Zazie Beetz’in oynadığı Deadpool 2, yönetmen David Leicth tarafından yönetilmiştir.

A Quiet Place

Dram, korku ve gerilim türündeki A Quiet Place filmi, sese duyarlı canavarların kuşattığı bir dünyada 2 çocuklu bir ailenin hayatta kalmak için işaret dilini kullanmalarını ve bir gün bu sessizliğin bir lambanın devrilmesi ile bozulması sonucunda başlarına gelenleri anlatmaktadır. John Krasinski’nin yönetip başrolünde oynadığı filmde, ona başrol olarak gerçek hayatta da eşi olan Emily Blunt eşlik etmektedir. En İyi Ses Kurgusu Oscar’ına aday gösterilen A Quiet Place’in 2020 yılında devam filmi gelecektir.

Ready Player One

Yönetmenliğini ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaptığı Ready Player One filmi, Ernest Cline’nin aynı isimli romanından uyarlanmış bir bilim-kurgu filmidir. 2018’in Mart ayında vizyona giren film, insanların gerçek hayatları dışında bir de sanal bir hayatlarının olması üzerine kurulmuş bir senaryoya sahiptir. İnsanların ikili bir yaşama sahip oldukları bu filmde Olivia Cooke, Tye Sheridan, Ben Mendelsohn ve Simon Pegg oynamaktadır.

Bohemian Rhapsody

Dünyaca ünlü müzik grubu Queen’in solisti Freddie Mercury’nin hayatını anlatan Bohemian Rhapsody filmi, 24 Ekim 2018 tarihinde İngiltere’de, 2 Kasım 2018 tarihinde ise Türkiye ve tüm dünyada vizyona girmiştir. Rami Malek, Freddie Mercury rolündeki başarısı dolayısıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmıştır. Film yapımı dünya çapında 903,7 milyon dolar hasılat yapmıştır.

A Star is Born

Hollywood yıldızı Bradley Cooper’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmi olan Bir Yıldız Doğuyor(A Star Is Born),  31 Ağustos 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Müzikal romantik drama türündeki film, başrollerinde Bradley Cooper, Lady Gaga, Dave Chappelle ve Sam Elliot gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır. Film yapımı yalnızca senaryosu ile değil, müzikleri ve çekim teknikleri ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.

Green Book

Ünlü bir piyanist olan Dr. Don Shirley ve şoförü Tony Lip’in bir konser turu yolculuğu sırasında başlarından geçenleri anlatan Green Book filmi, dünya çapında 322.2 milyon dolar hasılat yapmıştır. İzleyiciler ve eleştirmenler tarafından tam puan almıştır. 2018 yılının En İyi Film Oscar’ı, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı ve En İyi Özgün Senaryo Oscar’ını kazanan Green Book filminin başrolünde Viggo Mortensen ve Mahershala Ali’nin bulunmaktadır.

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde filmi, Marvel süper kahraman evreninde geçen bir animasyon filmidir. Miles Morales isimli bir gencin Örümcek-Adam’a dönüşmesini anlatan animasyon filmi oldukça beğeni toplamış ve 375,5 milyon dolar hasılat yaparak ciddi bir başarı elde etmiştir. Birçok eleştirmen tarafından gelmiş geçmiş en iyi Örümcek-Adam filmi olarak nitelendirilen film, 14 Aralık 2018’de vizyona girmiştir.

Vice

Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısı olarak 2001- 2009 yıllarında görev yapan Dick Cheney’in hayatını konu alan biyografik dram-komedi filmidir. Bush yönetimindeki Amerika’da başkan yardımcısı olarak görev yapan Dick Cheney’i filmde Christian Bale canlandırmaktadır. Film yapımı 11 Aralık 2018’ta gösterime başlamıştır.

Isle Of Dogs (Köpek Adası)

Köpek Adası, ünlü yönetmen Wes Anderson tarafından yönetilmiş olan ve Stop-Motion tekniğiyle çekilmiş bir animasyon filmidir. 64,2 milyon dolar hasılat yapan Köpek Adası, şehirlerden izole edilen tüm köpeklerin bir adaya kapatılmasını ve köpeğini kaybeden bir gencin köpeğini bulması için bu adaya gelmesini konu almaktadır. Bryan Cranston, Bill Murray, Jeff Goldblum ve Scarlett Johansson gibi birçok ünlü oyuncuyu bünyesinde barındıran film, 20 Nisan 2018 tarihinde vizyona girmiştir.

1908 Film Yapım

Adres
Beylerbeyi Mah. Beybostanı Sok. No:47/3 Beylerbeyi – İstanbul
Abone Olun

www.1908film.com.tr © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.