Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sinema sektöründe yaz sezonu durgun bir sezondur. Bu nedenle kış döneminde çıkan filmler kadar yankı uyandıran bir vizyon programı olmamaktadır. Ancak kimi yazlarda bu durum tersine dönüp çok güzel filmler vizyona girmektedir. İşte bu yaz da oldukça popüler ve sevilen filmler vizyonda. Bizde sizler için bu filmleri listeledik.

Tolkien

Sinema tarihinin en sevilen filmleri arasında olan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit, kitaplardan ilham alınarak çekilen filmler arasında. Tolkien filmi ise bu kitapların yazarı J.R.R Tolkien’in hayatını konu alıyor.  Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin kitaplarını yazan Tolkien aynı zamanda Silmarillion ve Hurin’in Çocukları gibi birçok fantastik kitap yazmıştır. Bu filmde de bu devasa evreni yaratan Tolkien’in yaşam hikayesi konu alınıyor.

İngiliz kökenli olan Tolkien, çocukken yetim kalmış ve ilerleyen yaşlarında da 1. Dünya Savaşı’na katılmıştır. Yazar, filolog, profesör ve şair olan Tolkien’in hayat hikayesini öğrendiğinizde bu tecrübelerin kitaplarında da kendini gösterdiğini görebilirsiniz. Ayrıca 1. Dünya Savaşı’nın yıkıcılığını ve oluşturduğu psikolojiyi, askerlerin savaş bittikten ve eve döndükten sonra bile hala travmada olmasını ve özellikle Tolkien’in efsanevi seriyi yazarken nasıl bir ruh halinde olduğunu çok iyi gözlemleme fırsatı bulacaksınız. Oyuncu kadrosunda bulunan Nicholas Hoult ve Lily Collins de gerçekten başarılı bir şekilde rollerinin altından kalkıyorlar. Bu nedenle film yapımı başarılı bir biyografi ve dram filmi olarak kendisini gösteriyor.

Spider-Man: Far From Home

Avengers: Endgame filmi ile gişede rekor üstüne rekor kıran Marvel, biraz sakinleşmek ve değişen süper kahraman evrenine bir bakış atmak için Spider-Man: Far From Home filmini kullanmış. Bu nedenle Spider-Man: Far From Home filmi Avengers: Endgame sonrasında Marvel sinematik evreninde geçen ilk film. Film, Peter Parker’ın yani Örümcek Adam’ın okuldaki arkadaşları ile Avrupa gezisine çıkmasını ve bu gezi sırasında başından geçen maceraları anlatıyor.

İlk filmi olan Spider-Man: Homecoming çıktığı dönemde oldukça beğeni toplamış ve kendisine has bir izleyici kitlesi oluşturmuştu. Bu seriyi devam ettiren ikinci film Spider-Man: Far From Home ise ilk filmde gördüğümüz mahallenin dostu ufak kahramanımız Örümcek Adam’ın idolü Iron Man’i kaybetmesi üzerine sorumluluk almasına ve bir lise öğrencisi ile süper kahraman olmanın arasındaki dengeyi kurmaya çalışmasına odaklanan bir film. Filmi izleyecek olan izleyicilere tavsiye olarak Spider-Man: Far From Home filminin bir Avengers filminden çok gençlik ve komedi filmi olduğunu belirtmek gerekir. Bununla beraber Spider-Man: Far From Home filmi gayet keyifli ve aksiyonlu bir film yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit

İlk filmi 1997 yılında çıkan Men In Black (Siyah Giyen Adamlar) serisi, ilk üç filmindeki başarılı kadrosu ve bilinmeyen fantastik evreni ile oldukça fazla izleyicinin ilgisini üzerine çekmişti. Bununla beraber yeni filmin konusu kısaca şöyle gelişiyor; Dünya’yı istila etmek isteyen uzaylılar, istedikleri kişilerin kılıklarına girebiliyorlar.  Başrollerimiz de bu uzaylılardan birinin Teşkilat’ın içine girip bilgi sızdırdığından şüpheleniyorlar. Bu nedenle hem bu uzaylı istilasını durdurmak hem de içerideki köstebeği bulmak için beraber çalışıyorlar. Görsel olarak oldukça keyifli bir izleyiş sunan film, senaryo olarak da izleyiciyi doyuran bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. İlk üç filmdeki Ajan J (Will Smith) ve Ajan K (Tommy Lee Jones) arasındaki çaylak-usta ajan ilişkisi bu yeni filmde de Ajan H (Chris Hemsworth) ve acemi Ajan M (Tessa Thompson) arasında görülebiliyor. Ve yeni kadro da bu rollerin altından ustalıkla kalkabilmiş durumdalar. Bu nedenle devam niteliğindeki film, önceki filmleri aratmadan eğlenceli ve bol aksiyonlu bir film sunuyor.

Oyuncak Hikayesi 4

1995 yılında sinema serüvenine başlayan Oyuncak Hikayesi serisi, 1999 yılında çıkan ikinci filmi ile ve son olarak 2010 yılında çıkan üçüncü filmi ile oldukça keyifli bir üçleme sunmaktadır. Ana kahramanlarımız Woody ve Buzz yine iş başındalar ancak ilk filmlerdeki sahipleri Andy artık büyüdüğü ve onları Bonnie isimli sevimli bir kıza verdiği için sahiplerinin gözdesi durumunda değillerdir. Bonnie ise kendi eliyle yaptığı oyuncağı Forky ile oynamayı çok sevmektedir. Kahramanlarımız hem bu yeni yuvaya alışırken hem de bin bir türlü macera ile uğraşacaklardır.

İlk üç filmin o keyifli atmosferini devam ettirmeyi başaran Oyuncak Hikayesi filmi, özellikle 3D animasyon filmleri arasında oldukça önemli bir yapım olarak kendisini gösteriyor. Ailecek keyifle izlenebilecek olan Oyuncak Hikayesi 4, hem bol bol komedi hem de kaliteli bir izleyiş sunuyor.

1908 Film Yapım

Adres
Beylerbeyi Mah. Beybostanı Sok. No:47/3 Beylerbeyi – İstanbul
Abone Olun

www.1908film.com.tr © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.